Labdien, laipni lūdzam mūsu mājas lapā!


Ar biškopību vectēvs nodarbojās jau krietni sen, bet mēs jaunā paaudze „Muceniekos” aktīvi dravojam nu jau sešus gadus. Pašas pirmās bišu saimes saņēmām kā mantojumu no vectēva un, gadiem ejot, drava pieaugusi līdz daudziem desmitiem saimju.

Biškopību par galveno saimniecības nozari izvēlējāmies tāpēc, ka īpašumā ir tikai aptuveni 10 ha zemes, kas nav pietiekami, lai nodarbotos ar tradicionālo lauksaimniecību. Par cik abi esam cilvēki ar lauksaimniecisko izglītību, tad arī savu dzīvi un darbu esam nolēmuši saistīt ar Latvijas skaistāko vidi – laukiem. Par labu biškopībai nāk arī saimniecības atrašanās starp meža masīvu un upes palienu pļavām, kas nodrošina lieliskas ganības čaklajām medus vācējām. Nektārs tiek vākts no izcirtumu avenājiem, grāvmalu kārkliem, kļavām, liepām kā arī no neskaitāmajiem ziediem upmalas pļavās.

Upes palieņu pļavas nav piemērotas intensīvai lauksaimniecībai, tādēļ pļavās dabīgi izveidojusies ļoti bagāta augu valsts. Tur sastopamas sviesta purenes, pienenes, gaiļpieši, pīpenes, pelašķi, āboliņi, gārsa, vīgriezes un vēl daudz dažādu ziedu un ziediņu. Lai čaklajām medus vācējām būtu „pilna darba slodze” visa drava sadalīta trijās novietnēs, tādējādi izvairoties no pārlieku liela bišu blīvuma vienā novietnē.

Piedāvājot tirgū mūsu dravas produkciju, kā galveno izvirzām produkta kvalitāti, lai pircējs saņemtu dabīgu un garšīgu produktu no Latvijas laukiem.

Šo gadu laikā pieredzēti gan pavasara plūdi dravā, gan sāpīgi bišu dzēlieni atņemot medu, un, protams, arī prieks rudenī cilājot pilnos medus traukus. Visu šo pieredzi krājam un izmantojam turpmākajām darba gaitām, lai sasniegtu nospraustos mērķus.